Skip links

O Balatone

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Balaton a jeho okolie patrí k najpopulárnejším strediskám nielen Maďarska, ale aj celej strednej Európy.

Leňošenie pri vode, historické a kultúrne pamiatky, ľudové tradície, jazda na bicykli a vodné športy, vzácne prírodné poklady, kulinárske špeciality, veľa zaujímavých programov – to všetko nám ponúka maďarské more, jazero Balaton.

Pre informáciechtivých pridávam zopár čísiel:balaton

Plocha : 595 km2

Priemerná hĺbka: 3m

Najhlbšie miesto: „Tihanyi kút“: 12,2m

Dĺžka pobrežia: 235km

Priemerný objem vody: 1800 miliónov m3

 

Maďarské more

Balaton je najväčšie jazero v strednej a západnej Európe

priemerná teplota vody je v letných mesiacoch 19-22°C, avšak pri dlhšietrvajúcich horúčavách sa teplota bez problémov vyšplhá k hodnotám 26-30°C.

Na severnej strane sa voda prehlbuje rýchlo, na južnom brehu jazera však na mnohých miestach môžete bez problémov prejsť až 800 metrov-ideálne rpe rodiny s deťmi alebo neplavcov.

Programy

Obyvatelia žijúci pri Balatone sa snažia aby ich hostia využili čas strávený u nich maximálne zmysluplne. Všeobecne platná pravda o maďarskej pohostinnosti tu platí dvojnásobne!

Na severnej strane lákajú svojimi výnnimi pivničkami hlavne hory a dedinky okolo mestečka Badacsony, kde nájdete veľmi kvalitné vína. Na južnej strane odporúčame vínnu cestu Dél-Balatoni borút (Balatonboglár).

Cyklotrasa okolo Balatonu

Okolo celého jazera bola postavená cyklotrasa, ktorej najkratšia dĺžka je 206km. Odporúčame však pozrieť si aj mestečko Tihany a Szigliget-vtedy sa dĺžka cyklotrasy predĺži na 220km, ale garantujeme, že sa oplatí si cestu predĺžiť.

Pláže

Na našich stránkach postupne predstavíme všetky pláže, ktoré sa oplatí navštíviť.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“1696″ img_size=“medium“ style=“vc_box_shadow_3d“ css_animation=“left-to-right“][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“1697″ img_size=“medium“ style=“vc_box_shadow_3d“ css_animation=“appear“][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image image=“1702″ img_size=“medium“ style=“vc_box_shadow_3d“ css_animation=“right-to-left“][/vc_column][/vc_row]